Paindlikkuse vastuargumendid

Foto: Eiko Kink

Paindlikud töösuhted on üks lihtsamaid viise, kuidas tööandja töötajale vastu saab tulla. Paraku pole paljud tööandjad selleks valmis, kirjutab karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa.

Tiina Saar-Veelmaa tõi välja neli põhjust, miks tööandja ei luba kaugtööd, isegi kui töö iseloom seda justkui võimaldaks:

Andmete turvalisus. Koduarvutis või ka mujal kui töökohas asuva tööandja arvutiga väheneb kontrolli võimalus ja seega on riskid suuremad. Näiteks osa klientidega sõlmitud konfidentsiaalsuslepingud võivad seada piirid.

Meeskonnatöö osatähtsus. Kui töö eeldab pidevat suhtlemist tiimikaaslastega, siis võib kodus töötav liige jääda info mõistes isolatsiooni. Ta ei ole nii kättesaadav ja see tekitab teistes kolleegides frustratsiooni. Kaugtöö kvaliteet võib tihti olla pärsitud ka kehvade tehniliste võimaluste tõttu või oskamatusest hajusmeeskondi juhtida. Selliste meeskondade juhtimiseks ongi vaja kasutada oluliselt teistsuguseid meetodeid –tihedam informeerimine, protsesside suurem läbipaistvus, tihedam tagasiside jne.

Kontrollivajadus. Kolmanda põhjuste grupi võib aga kokku võtta sõnadega usalduse puudus ja mõttelaiskus. Olen kuulnud tööandjatest, kes kontrollivad tööaega kiipkaartide põhjal, millega töötajad end registreerivad, lootes, et nii säilitavad nad võimu töötaja tööpanuse üle. Olen kuulnud ka lasteaedadest, kus eeldatakse, et õpetajad istuksid kohal kella seitsmeni ka siis, kui viimane laps läks koju kell viis.

Tööohutus. Tööohutus on seadusandlikult keeruline teema, kui töötajaga juhtub õnnetus töö ajal, aga kodus või selle läheduses. Samamoodi mõjutab tervisenõuete järgmise kohustus.

Päriselt loeb aga ainult see panus, mida töötaja loob siis, kui ta on vaba takistustest ja oma parimas vormis nii vaimselt, hingeliselt kui füüsiliselt. Selle asemel, et kontrollida, peaksid tööandjad usaldama, leppima kokku tulemuse, mis on mõlemale poolele arusaadav ja inspireeriv, ning likvideerima kõik takistused sel teel.

 

Allikas: Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004