24 mai 2019

Kuidas lõpetada töötajatest kinnihoidmine?

Paljude ettevõtete üheks suurimaks väljakutseks on praegusel ajal see, kuidas hoida parimaid töötajaid. Septembis toimuv Juhtimislabor tõstatab aga hoopis uue küsimuse – kas meil on üldse mõtet pingutada töötajate hoidmise nimel?

Pixabay.com  

Meil kõigil tuleb hakata kohanema uue reaalsusega, et töötajaid värvates ei saa arvestada sellega, et nad püsivad paigal 5 või 10 aastat. Uued põlvkonnad soovivad rohkem vaheldust ja uus normaalsus ongi see, et töötajad liiguvad, proovivad uusi asju ja neid ei saagi kuidagi paigale „sundida“. Tööjõu voolavus ei ole enam näidik, mida jälgida ja mis annaks meile mingit adekvaatset pilti ettevõtte käekäigu kohta. Pigem tasub huvi tunda selle vastu, kui palju huvilisi on meie ukse taga, kui lihtne on meil leida uusi talente ja kuidas nende talentide tugevused maksimaalselt hästi ettevõtte huvides tööle rakendada selle aja jooksul, mis nad paigal püsivad.

Selle teema tõstatame põhjalikumalt 18. septembril toimuvas Juhtimislaboris „Kuidas saada endale parimad töötajad?“, kus otsime lahendusi sellele, kuidas pidevast tööjõu otsimise probleemist hoopis areng ja paremad tulemused välja pigistada.

Pikaajaline töötaja ei saa olla eesmärk omaette

Nagu ikka, põhineb Juhtimislabor juhtimisraamatul, seekord on aluseks raamat “Jõud” , mille autor on Netflixi töökultuuri üks loojatest ja endine Netflixi talendijuht Patty McCord. Kui enamus juhtimisraamatuid ütlevad, et nad on teistmoodi lähenemisega, siis selle raamatu arusaamad lähevad tõepoolest väga paljuski risti juhtimisraamatute peavooluga. Washington Post on raamatu nimetanud üheks 11 juhtimisraamatust, mida 2018. aastal lugeda.

Raamatu autori sõnul ei vaja ettevõte pühendunud töötajaid, keda hoitakse ja poputatakse palju aastaid. Me ei saa kedagi tööl hoida seetõttu, et ta on juba ettevõttes olnud tegutsemise algusaegadest ja me ei saa inimesi ametiredelil kõrgemale pulgale tõsta vaid seetõttu, et tal on mingi teatud arv töötatud aastaid täitunud. Ettevõte vajab igal ajahetkel parimaid võimalikke inimesi, kes oleksid selles, mida nad teevad, väga head, ning aitaksid ettevõttel saavutada eesmärke.

Me peame õppima õigel ajal hüvasti jätma. Parim koostöö saab toimida ainult siis, kui mõlemad osapooled seda tahavad. Kui on näha, et töö olemus on ajas nii palju muutunud, et vajab uut inimest, siis tuleb õppida minna laskma ka seni pealtnäha oma tööd hästi teinud inimesest. Sama on ka töötajatega. Kui nad tunnevad, et ettevõte on muutunud ja neile meeldis algusaegadel rohkem, siis tulebki ehk otsida hoopis töökoht, kus ettevõte on ehk alles kasvufaasis.

Töötajate armastust ei saa osta

Raamatu „Jõud“ autor usub, et inimesi motiveerib kõige enam see, kui nad töötavad koos tugeva tiimiga ja nende ümber on parimatest parimad talendid. Parimatele töötajatele on motiveeriv see, kui tööl saab lahendada probleeme ja luua lahendusi, mida pole varem loodud. Töötajatesse tuleb suhtuda kui vastutustundlikesse täiskasvanutesse, anda neile piisavalt vabadust ja vastutust ning siis ei vajagi nad eraldi motivatsioonikoolitusi. Tasuta õlu, kontorikoerad, massaažid ja muu selline ei osta enam kellegi armastust, pühendumist ega motiveeri endast parimat andma.

Kuidas saada endale parimad töötajad?

Raamatut aluseks võttes analüüsime Juhtimislaboris koos oma ala professionaalidega, mida tuleb teha, et sinu organisatsioonis valitseks kultuur, mis on tööotsijatele ahvatlev ja tekitaks sulle ukse taha järjekorra töösoovijatest; kuidas leida endale need töötajad, keda me päriselt vajame ja kuidas kohaneda uute mõttemustritega, kus inimest ei värvata enam igaveseks.

Juhtimislaboris otsime lahendusi sellele, kuidas õppida kohanema pideva värbamise ja inimeste voolamisega. Kuidas pidevalt kohandada oma värbamisplaane, et mitte värvata valesid inimesi, vaid pidevalt vaadata uue pilguga, et kas vajame lahkunud inimese asemel ikka sama profiiliga töötajat või on töö juba selle ajaga nii palju muutunud, et vajame midagi muud. Kuidas luua organisatsioonikultuur, mis soosib pingutamist ja endast parima andmist ilma, et töötajaid kuidagi piitsa ja präänikuga pidevalt tagant utsitama peaks.

Oma parimaid nõuandeid ja kogemusi jagavad koolitajad Signe Valsberg ja Kati Tikenberg, Elisa Eesti personalijuht Kaija Teemägi, CV Online’i turundusjuht Maris Viires, Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.

Vaata 18. septembril toimuva Juhtimislabori kohta lisainfot SIIT.

TULEKUL

Juhtimislabor „Kuidas saada endale parimad töötajad?“

18. septembril 2019 Tallinnas

Esinevad: koolitajad Signe Valsberg ja Kati Tikenberg, Elisa Eesti personalijuht Kaija Teemägi, CV Online’i turundusjuht Maris Viires, Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim jt.

Vaata programmi SIIT.

T

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004