Juhtimiskonverentsi osalejate soov on üks - saada teistelt headelt juhtidelt innustust millegi uue katsetamiseks  Foto: Marili Niidumaa

Eesti Koolijuhtide Ühenduse juht: "Tahaks midagi tavalist!"

Mitte kunagi varem ei ole me rääkinud teadusest ja teadlastest nii palju kui oleme seda teinud 2020. märtsist. Ülemaailmne Covid-19 kriis on pannud juhte mõistma, et uued (ja keerulised) ajad vajavad ka uusi tehnilisi lahendusi. See tähendab, et me näeme innovatsiooni ning teadus- ja arendustegevuse algatusi kui pandeemiajärgse kasvu olulisi katalüsaatoreid.

26. Pärnu Juhtimiskonverents „Tule teadus appi!“ keskendub teaduse rollile Eesti konkurentsivõime tõstmises. Küsisime kuuelt Eesti juhilt ja Pärnu Juhtimiskonverentsi osalejalt, miks nad soovitavad teistel omasugustel konverentsile tulla.

Miks võtad keset kriisi kaks kontorivaba päeva, et osaleda Pärnu Juhtimiskonverentsil, miks see sulle oluline on?

Enam kui 20 aastat Pärnu Juhtimiskonverentsil osalenud aasta pereettevõtte Tammer asutaja ja omanik Raigo Tammo: "Kuna olen tootmisfirmade juhatustest läinud firmade nõukogudesse, ongi seekord rohkem võimalusi oma aega planeerida. Viimastel aastatel on järjest rohkem saanud oluliseks suhted ja reaalsed kontaktid, seda ka Pärnus. Ootan kohtumisi vanade tuttavate ja sõpradega, et vahetult kuulda nende tegemistest ja õnnestumistest. Alati olen saanud ka mõne uue tuttava lisaks."

Seitsmendat korda Pärnu Juhtimiskonverentsil osalev Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli direktor Urve Krause: "Töötades koolis võid sa kapselduda ainult hariduse mulli ja lõpuks arvata, et koolielu ongi kogu elu. Juhtimiskonverents avardab vaadet, paneb uue ja värskema pilguga tajuma ka oma organisatsiooni. Annab alati uusi vaatenurki, julgustab proovima ja katsetama. Saalis tekib kiiresti osalejate vahel kontakt ja koostöine mõtlemine. Sa oled oodatud arutlema, küsimusi esitama ja neile ka vastuseid saama."

Tarkvara- ja tootearendusettevõtte Mooncascade OÜ tegevjuht Anu Einberg osaleb Pärnu Juhtimiskonverentsil teist aastat: "Juhina on oluline harjumuspärastest mõttemallidest välja murda ning pidevalt areneda. Kaheks päevaks igapäevatööst väljalülitamine ning uute põnevate mõtete kuulamine aitab mul oma tööd ja juhtimismeetodeid lahti mõtestada ning uusi lahendusi proovida."

Neljandat aastat juhtimiskonverentsil osalev Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse esimees Urmo Uiboleht: "Oleme kõik suutnud osaliselt kohaneda tänase reaalsusega. “Istume” ühest veebiaknast teise, kontakte ilmselt rohkem kui kunagi varem. Aga… hing ihkab midagi täiesti “tavalist” - kuulata lavalt esinemist, pidada arutelusid kohvilauas, nautida õhtusööki meeldivas seltskonnas. Kevadine Pärnu ja juhtimiskonverents ongi midagi nii tavalist ja loomulikku, et seda tasub oodata."

Aasta noor ettevõtja ja gasellettevõtte Krakul OÜ kaasasutaja ja tegevjuht Jaan Hendrik Murumets osaleb Pärnu Juhtimiskonverentsil esimest korda ja loodab, et leiab konverentsilt häid ideid kiire kasvu jätkamiseks. "Need ei ole kindlasti vabad päevad, vastupidi. Ma väidan, et kaks sisukat päeva Pärnu Juhtimiskonverentsil võivad olla kõige kasulikumad kaks päeva selle aasta sees. Juhina on raske leida inimesi, kellega saad vabalt ja otse rääkida ning kes mõistaks samal ajal. Usun, et sündmuselt saadud mõtted, tutvused ja kogemused võivad ettevõttele järgmise suure hüppe tuua."

Teist aastat Pärnu Juhtimiskonverentsil osalev teedeehitaja TREV-2 Grupi juht Sven Pertens: "Covid-19 kriis eksisteerib meie tahtest ja tegevusest sõltumatult ning ettevõtte juhi kontoris viibimine ei vähenda kriisi mõju ega too kriisi lõppu lähemale. Iga kriis on küll olemuslikult negatiivne, kuid samas toimib arengu esilekutsujana ja kiirendab muutusi. Näiteks on praegune kriis süvendanud juba varasemalt kujunema hakanud arusaama, et tegevuse juhtimiseks ja protsesside kontrolli all hoidmiseks ei pea tingimata kogu aeg füüsiliselt kohal olema ning soodustanud ettevõtetes erinevate IT-lahenduste kasutuselevõttu.

Kuna kõik meie ümber muutub järjest kiirenevas tempos, on ajaga kaasas käimiseks, iseenda mõtlemise ergastamiseks ja sedakaudu ka ettevõtte jaoks uudsete arenguvõimaluste leidmiseks hea teada, mida arvavad praegusest olukorrast ja tulevikuväljavaadetest erinevate valdkondade juhid, spetsialistid ja arvamusliidrid. Nagu tavaliselt, on ka seekordsel konverentsil palju huvitavaid esinejaid, kuid ei soovi kedagi neist teistest rohkem esile tõsta. Rohkem kui mõnda konkreetset esinejat loodan konverentsil kuulda innovatiivseid mõtteid ja lahendusi, uusi kontseptsioone ja ideid nii teadlastelt kui ettevõtjatelt. Lisaks muidugi võimaldab konverentsil osalemine programmiväliselt ka vabas vormis suhtlust teiste juhtimiskonverentsil osalejatega."

Keda esinejatest ootad enim ja miks?

Mooncascade tegevjuht Anu Einberg ootab enim Coca-Colal, IBMil, CISCOl, L'Oreal Groupil, Henkelil ja Vienna Insurance Groupil oma tooteid, juhtimistavasid ja ärimudeleid uuesti välja mõelda aidanud teadlase ettekannet. "Loodan saada Nadya Zhexembajeva ettekandest inspiratsiooni ja mõtteid sellest, kuidas edukad organisatsioonid end iga paari aasta tagant taasloovad ning värskena hoiavad."

Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli direktori toob Pärnu Juhtimiskonverentsile eeskätt Teaduste Akadeemia Presidendi Tarmo Soomere ja psühholoogi ning muutuste nõustaja Eva-Maria Kangro ettekanne. "Programm on hea ja kõik esinejad on kindlasti huvitavad. Alati väga paeluv ja teaduspõhine on oma esitlustes Tarmo Soomere. Ootan huviga ettekannet koostööst teadusega. Huvi pakub ka Eva-Maria Kangro temaatika kiituse mõjust juhile, organisatsioonile ja kolleegidele. Ega eestlane ju väga kiitma ei kipu! Arvan, et see teema praegusel raskel ajal on juhile väga vajalik. Inimesed väsivad piirangutest! Pead suutma hoida organisatsiooni töös ja inimeste hinge sooja," täiendab Krause.

Urmo Uibolehe sõnul on teaduse teema sel aastal eriti aktuaalne ja sestap ootab Koolijuhtide Ühenduse juht enim Tarmo Soomere ettekannet, aga ka presidendi noore teadlase preemia pälvinud loomaökoloog Tuul Sepa esinemist:"Ootan väga, kuidas noor teadlane seob õppetunniks loomariigi koostöö."

Pärnu Juhtimiskonverentsi veteran Raigo Tammo tõdeb aga, et ühtegi konkreetset esinejat ei passi välja tuua: "Kogemuslikult võin öelda, et iga esineja loos on alati midagi huvitavat ja inspireerivat."

– 24. - 25.august Pärnus

– Laval üle 30 tunnustatud juhi ja teadlase

– Konverentsil esinevad: Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Eesti parim juht 2020 ja Soome börsil noteeritud elektroonikatööstuse Incap president Otto Richard Pukk, presidendi noore teadlase preemia pälvinud loomaökoloog Tuul Sepp, Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees ja Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu asepresident Ivo Suursoo, eTartu Erakooli ProTERA direktor Marjeta Venno, Euroopa tippkompetentsikeskuse – Soome Rakendusuuringute Keskuse VTT juht ja tehnikateaduse doktor Antti Vasara, kes on ka Euroopa Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsioonide Assotsiatsiooni president ja Soome teenindussektori tööandjate juhatuse esimees ja palju teisi häid juhte.

– 26. Pärnu Juhtimiskonverentsi "Tule teadus appi!" koostööpartner on koostöövõrgustik Adapter.

www.juhtimiskonverents.ee

Jaga lugu:
KONVERENTSID.EE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Mida teevad parimad juhid teisiti?

Pärnu Konverentsid.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenKonverentsid.ee juhtTel: 51 84 004